Автомобил и мотор се судрија во Скопје, мотоциклистот заврши во болница

Голема-полициска-акција-во-Струга.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на улицата Иван Хаџиниколов во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „киа“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Ј.(51) од Скопје и мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Б.(22) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот констатирани во Комплексот клиники Мајка Тереза.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK