Апсење на „Табановце“: лице од Палестина приложило лажна романска лична карта

tabanovce.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа Гранчен премин Табановце вчера во 15:00 часот полициски службеници го лишиле од слобода Ф.К.Б.(43), по негово кажување, од Палестина, кој при пасошка контрола и проверка, на увид дал романска лична карта, за која било утврдено дека е фалсификувана.

Лицето, како што информираат од МВР, било спроведено во СВР Куманово за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK