37-годишен маж избоден со нож кај Бит Пазар: го нападнале две лица

Cbboc-razbojnistvo-noz-640x387.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 17,20 часот во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека на подрачје на Бит Пазар во Скопје две лица со остар предмет нападнале друго машко лице и му нанеле убодни рани.

Повредниот бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, а по преземени мерки било утврдено дека се работи за лицето Ф.К.(37) од Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK