343 санкции за брзо возење на територијата на Македонија

343-санкции-за-брзо-возење-на-територијата-на-Македонија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 343 возачи.

Од нив 11 возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното.

Притоа 169 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 174 надвор од населено место.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK