–>

29 санкции за пребрзо возење во Куманово

371147128_788506339688446_3380813848220349142_n.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера полициски службеници од СВР Куманово спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од пропишаната.

Притоа, на подрачјето на Куманово биле санкционирани 29 возачи, од кои 25 во населено место и 4 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK