29-годишен прилепчанец загина во сообраќајката на Плетвар

Починат-маж-пронајден-во-неговиот-дом-во-Велес.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Тешка сообраќајна несреќа  се случи вчера попладне на патот Градско – Прилеп во која млад прилепчаец го загуби животот.

Од МВР информираат дека во несреќата учествувале автомобил „Ауди“ со прилепски регистарски односи, управуван од А.М.(29) од Прилеп и товарно возило „Ман“ со скопски регистарски односи, управувано од З.Б.(38) од Куманово.

-Во несреќата, А.М. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во градската болница Прилеп каде починал, велат од МВР.

По наредба на јавен обвинител , телото на починатиот било дадено на обдукција, а увид на местото извршила екипа на ОВР Прилеп.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK