21-годишник е тешко повреден, излетал од пат во Делчево

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK21-годишно момче од Делчево е тешко повредено откако со „голф“ излетало од коловоз.

– На 15.04.2024 во 11.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на регионалниот пат Делчево – Берово, на место викано „Даштица“, атар на село Тработивиште-делчевско, патничко возило „фолксваген голф“ со делчевски регистарски ознаки, управувано од М.У.(21) од Делчево, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот констатирани во Клиничка болница Штип.

Извршен бил увид од увид екипа од ОВР Делчево

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK