20-годишник од Албанија уапсен на граничен премин, возилото кое го управувал било украдено

blace.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 18.30 часот на Граничен премин Долно Блаце, полициски службеници го лишиле од слобода 20-годишниот M.E. од Република Албанија, извести МВР.

„При извршена гранична проверка и контрола било констатирано дека возилото „ауди а8“ со англиски национални ознаки, кое го управувал, евидира во Секторот за меѓународна полициска соработка – Интерпол како украдено“, соошшти МВР.

Лицето и возилото биле предадени на полициски службеници од ЕВР Чаир за понатамошна постапка.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK