19-годишник од Беровско се заканувал на малолетничка

19-годишник-од-Беровско-се-заканувал-на-малолетничка.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Полициската станица Берово извршија службен разговор со 19-годишниот М.Ч. од Беровско, постапувајќи по претходна пријава дека упатувал закани кон малолетничка од Берово, извести МВР.

Во разговорот тој го признал делото и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK