DynamicsMinds конференција собира повеќе од 1,000 учесници во Словенија

Dynamics Minds Conference (1)
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Само неколку недели остануваат! DynamicsMinds 2024 конференцијата за корисници на Microsoft Dynamics 365 и Power Platform ќе се одржи на прекрасниот словенечки брег од 26 до 29 мај. Таа ќе поврзе повеќе од 1,000 учесници, ќе обезбеди учење од над 170 индустриски експерти и ќе покаже како да се отклучи целиот потенцијал на деловните апликации. DynamicsMinds 2024 е повеќе од конференција – тоа е прослава на различноста и талентот на заедницата.DynamicsMinds е конференција посветена на Microsoft Dynamics 365 и Power Platform, и втора година по ред од 26 до 29 мај, ги собира професионалците и корисниците за да споделат знаење, научат напредни вештини, откријат нови решенија и изградат трајни врски. Мотото на конференцијата, „Каде што брилијантните умови се среќаваат, мешаат и споделуваат“, ја доловува суштината на DynamicsMinds конференцијата во Порторож, Словенија.

Microsoft Dynamics 365 е портфолио на интелигентни деловни апликации дизајнирани да им помогнат на бизнисите да работат поефикасно и да обезбедат извонредно искуство за клиентите, додека Microsoft Power Platform е пакет на алатки за брз развој на прилагодени крај-до-крај деловни решенија.

Учесниците на конференцијата можат да очекуваат „котел“ од активности, вклучувајќи воведни говори каде на публиката ќе и се обратат менаџерката на Microsoft Словенија Барбара Домицелј, корпоративниот потпретседател на Microsoft Георг Глантшниг, потпретседателите Мајк Мортон и Шеј Гурман, и главниот „challenger“ Дона Саркар. Над 200 сесии ќе опфаќаат широк спектар на теми од Финансии и Операции, Business Central и Customer Engagement до Power Platform, како и дискусии на тркалезни маси за најновите трендови и предизвици со кои се соочува индустријата денес.

Учесниците ќе можат да учествуваат во интерактивни работилници и да ја искористат можноста за приватни средби со претставници на Microsoft и експерти од заедницата, како и да добијат одговор на своите прашања во Експертскиот агол.

Оваа година настанот ќе содржи впечатлива листа од над 170 говорници, вклучувајќи индустриски луминари како FastTrack експертите Рејчел Профит и Томи Скауе, програмските менаџери на Business Central Блаж Котелко, Иван Колетиќ, Александар Тотовиќ, и експерти како Луц ван Вугт, Тобиас Фенстер, Шенон Мари Мулинс, Ренато Фајдига и АЈ Ансари. Insightите за Customer Engagement ќе ги презентираат говорници како Марк Смит и Стив Морду. Програмските менаџери на Финансии и Операции Боштан Голоб и Лејн Свенка ќе бидат придружувани од експерти како Лудвиг Ренхард, Андре Арно де Калавон, Курт Хатлевик и Мартин Драб. Power Platform ќе ја претстават програмскиот менаџер Иља Фајнберг и експерти како Лиса Кросби, Виктор Данатас и Јаник Рикманс. Ова се само некои од легендарните фигури кои ќе ги споделат своите искуства и увид, нудејќи уникатна можност за учење од најдобрите.

Покрај сите заеднички сесии, ќе има и програма посветена на Microsoft Партнери за време на целата конференција, каде говорници како Брајан Галиција, Ненад Сљивиќ, Џозеф Кориљано и Рик МекКатчеон ќе ги адресираат прашањата и потребите на Партнерите.

DynamicsMinds, организиран од брзо растечката словенечка технолошка компанија Docentric, во соработка со заедницата на експерти и корисници на Dynamics решенијата, не е само конференција – тоа е заедничко искуство каде најсветлите умови во деловните апликации се собираат за да споделат, учат и инспирираат. Со над 1,000 учесници, 200+ сесии и 170+ говорници, вклучувајќи индустриски волшебници и MVPs, DynamicsMinds 2024 е местото каде треба да бидете ако сакате да „фрлите своја магија“ врз светот на деловните решенија. Настанот ќе кулминира со церемонија за доделување награди за заедницата, признавајќи ги оние кои направиле значајни придонеси за Dynamics заедницата.

Не ја пропуштајте можноста да бидете дел од ова магично собирање. Регистрацијата завршува наскоро, па осигурајте го вашето место меѓу најдобрите и најсветлите во заедницата. Да ја направиме DynamicsMinds 2024 конференција за паметење! Ќе се видиме во Порторож!

Погледнете го настанот од минатата година: DynamicsMinds 2023 – Aftermovie – YouTube

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK