Добредојдовте во новиот Нептун

Добредојдовте-во-новиот-Нептун.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНептун Македонија ги отвора вратите на новата продавница во петок, на 15 декември во 12 часот, на нова и достапна локација, во Ритејл парк Годи, на улицата Перо Наков, бр. 108, во нов, уникатен простор.

Новата премиум продавница претставува вистински хипермаркет за производи од бела техника, апарати за домаќинство, ТВ/Аудио/Видео, компјутери, телефони, фото апарати и камери, производи за нега и убавина, ладење и греење од над 30 врвни брендови со најнови модели и иновативни решенија за сечија потреба.

Покрај одличните цени, Нептун Македонија од 15 до 17 декември обезбеди и подароци и ексклузивни понуди, попусти до 50 отсто, како и двојно повеќе поени на haPPy картичката, поволности и изненадувања креирани специјално за оваа пригода.

На овој врвен продажен простор од 1.300 квадратни метри, може да најдете широк асортиман на премиум производи што ќе ја исполнат секоја желба и потреба.

„Отворањето на оваа продавница е доказ за нашата посветеност да обезбедиме супериорно шопинг искуство. Нептун Македонија опстојува три децении, денес веќе на 26 продажни локации, во 21 град во Македонија, нудејќи широк спектар на ексклузивни производи, но и стручна поддршка при купувањето“ – изјави Тасевска Александра, Координатор за корпоративен маркетинг во Нептун. Производите на Нептун Македонија се дел од секојдневието на илјадници потрошувачи со генерации. Клучот за успехот на компанијата зависи токму од нив и од нивните желби, а Нептун континуирано се стреми да ги обезбеди најиновативните производи и решенија за потребите кои постојано се менуваат. За потсетување, во тек е и големата роденденска наградна игра, со главна награда СТАН која завршува на 27.12.2023, а која се повикува на популарно мото дека потрошувачите секогаш добиваат повеќе во продажната мрежа на Нептун.

ПР текст

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK