Биткоинот поскапе на 61.710 евра, инвеститорите се претежно оптимисти за понатамошниот раст

bitkoin.jpeg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKБиткоинот поскапе за 0,53 отсто на 61.710,57 евра денеска во 15:30 часот на најголемата светска берза за криптовалути Binance.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 21,42 милијарди евра, што е значително повеќе од вчера.

Инвеститорите се претежно оптимисти за понатамошниот раст на Биткоин.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK