Земјотрес во Грција: „Ненадејно тресење, но не траеше долго“

Screenshot-2024-06-18-152307.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3,8 степени е регистриран нешто пред 15:00 часот во Грција во областа Патра.

Земјотресот е регистриран на длабочина од 14 километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 27 километри североисточно од Патра.

„Ненадејно тресење, но не траеше долго“, „Го почувствувавме тресењето“, напишаа граѓани кои не беа далеку од епицентарот на земјотресот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK