Земјотрес ја погоди Црна Гора

zemjotres-cg.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 3 степени според Рихтеровата скала го потресе подрачјето на Црна Гора, јавува ЕМСЦ.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на границата со Босна и Херцеговина, на околу 25 километри источно од Гацко, а бил почувствуван и на територијата на Херцеговина. Земјотресот е регистриран на длабочина од 9,2 километри.

Нема податоци за евентуална материјална штета предизвикана од земјотресот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK