Земјотрес го погоди Крит

krit.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала утрово го погоди јужниот грчки остров Крит.

Според Геодинамичкиот институт на Националната опсерваторија во Атина, епицентарот на земјотресот бил на 25 километри југозападно од Палеохора во префектурата Ханија.

Земјотресот се случил на длабочина од 9,4 километри, пренесува Катимерини.

Засега нема извештаи за повредени или материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK