–>

Загина српскиот помошник министер за труд

soobrakjajka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Српскиот помошник министер за труд и неговиот возач загинаа во сообраќајна несреќа што се случи синоќа околу 1.30 часот кај Пожаревац.

„Станува збор за Милош Ковачевиќ (1992), вршител на должноста помошник министер за труд, вработување, ветерани и социјални работи, од Одделението за заштита на борците и инвалидите, кој бил сопатник во автомобилот, како и возачот на автомобилот Д.Б.(1957). Истрагата ја спроведе обвинителот на Основното јавно обвинителство во Пожаревац“, се наведува во соопштението на српското МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK