Вучиќ утре на средба со Столтенберг во Брисел

nato srbija
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Српскиот претседател Александар Вучиќ утре во Брисел ќе се сретне со генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.







По средбата Столтенберг и Вучиќ заедно ќе се обратат пред медиумите, соопшти НАТО.
Вучиќ на 6 јули најави дека поради ситуацијата на Косово ќе побара средба со шефот на НАТО, Јенс Столтенберг, како и седница на Советот за безбедност на ОН.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK