–>

Вучиќ со сопругата на прием кај Бајден: Ја потврдивме нашата посветеност за подобрување на билатералните односи

Вучиќ-со-сопругата-на-прием-кај-Бајден-Ја-потврдивме-нашата.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПретседателот на Србија, Александар Вучиќ,  беше на официјален прием кај претседателот на САД, Џозеф Бајден.

По тој повод, Вучиќ на Инстаграм напиша дека на приемот кај Бајден ја потврдил посветеноста за натамошно унапредување на билатералните односи меѓу двете земји.

„На официјалниот прием кај претседателот Бајден ја потврдивме нашата посветеност за натамошно унапредување на нашите билатерални односи“, рече Вучиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

Инаку, Вучиќ беше на приемот со сопругата Тамара Вучиќ, а на Инстаграм објави заедничка слика со Бајден и првата дама на САД, Џил Бајден.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK