Вучиќ објави фотографија со синот: Рекоа ќе го посипат со ураниум

dfds.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПретседателот на Србија Александар Вучиќ зборуваше за интервјуто на опозиционерот Срѓан Шкоро во кое тој го коментираше и неговиот син Данило Вучиќ и порача дека нема да дозволи напади врз неговиот син, но и врз ничие дете. Вучиќ зборуваше за монструозните закани упатени кон неговиот син, а дел од нив гласеле дека тој ќе биде посипан со ураниум.

„Со години ги кажуваат најлошите и најтешките зборови. Јавноста молчи, обвинителството, полицијата, судовите молчат. Денеска рекоа дека ќе го посипат син ми со ураниум. Тој веќе не е дете, туку тој секогаш ќе биде мој син. А јас нема и нема да дозволам да го правите тоа за ничие дете во Србија Ќе се бориме за нормална Србија“, напиша Вучиќ на Инстаграм профилот.

Заедно со објавата објави и фотографија со синот Данило.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK