Воз налета на пешак: трагедија кај Стара Пазова

Screenshot-2024-04-24-212502.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВечерва околу 19:15 часот брз воз налетал на пешак на брзата пруга Нови Сад-Белград.

Несреќата се случила меѓу станиците Инѓија и Стара Пазова.

Засега не се знае точно како дошло до несреќата, а полицијата врши увид на лице место.

Информирани се сите надлежни служби, пишуваат српските медиуми.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK