Во Сараево три средни училишта беа евакуирани откако беше пријавена бомба

гр.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо Сараево утрово се евакуирани три средни училишта по дојава за поставени бомби, соопшти Министерството за внатрешни работи на кантонот Сараево.

На мејловите на три сараевски средни училишта пристигнале пријави за подметнати бомби, поради што била потребна евакуација, потврди полицијата, пренесува порталот Кликс.

Извештаите ги добија Машинско-техничките, Градежно-геодетските и средните деловно-стопански и трговски училишта во Сараево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK