(Видео) „Уништиле сѐ што можеле, ова е пекол“ – Србинка покажа што останало од станот по претходните станари

Screenshot-2024-03-17-153135.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKИзвалкани и мувлосани ѕидови, скршени кревети, валкана кујна и речиси уништена бања – ова е само дел од она што ја пречекала Ивана од Белград кога влегла во нејзиниот стан, во кој до неодамна живееле двајца момци.

Ивана на својот „Тикток“ сподели неколку видеа и фотографии со кои сакаше да го привлече вниманието на другите да размислуваат кому ги изнајмуваат своите станови.

Како што објасни таа, во станот наводно живееле двајца мажи кои целосно го уништиле станот по осум месеци живеење таму.

Таа тврди дека упропастиле се од чиста инает и дрскост.

„Внимавајте кому го изнајмувате станот“, напиша таа во своето видео каде објави повеќе од хаотични фотографии од руиниран стан.

„Сè што можеа да уништат, уништија“

„Како што можете да видите на фотографиите и видеата, момчињата уништија се што им се најде на патот. Од огледалото и машината за перење во бањата, преку извалканите ѕидови, скршените ролетни во спалната соба, сè до ѓубрето што го оставија со нив, кое беше насекаде на подот, во кујната, во бањата и во спалната“, вели таа.

„Само сакам да ви покажам во каква состојба е оставен станот, со сето ова ѓубре. Посакувам да беше исфрлен. Неред е и бањата, а да не зборувам за кадата. Дневната соба ми е најлоша. Мислење, ќе ја игнорираме влагата и мувлата што делумно е нивна вина, делумно наша вина, но се друго е едноставно непочитување и некултура. “, рече Ивана додека одеше низ сите соби во станот и ги снимаше за TikTok.

@ivana.babic17 Like za part 2, otkrivanje identiteta momaka😂#tiktok #viral #foryou #foryoupage #stan #rent #beograd #izdavanjestana #nepostovanje #bezobrazluk #bg #izdavanje #sramota #tt #haos ♬ Originalton – ~kn~

Иако многумина прво ја критикуваа за присуството на мувла во станот, а за момент целосно ја игнорираа состојбата во која е оставен станот, Ивана сакаше да ги разреши сите сомнежи со следната објава и објави фотографии од станот како всушност изгледа пред да биде објавен. На тие фотографии може да се види дека станот пред пуштањето изгледал сосема пристојно и дека во него ништо не било скршено или уништено.

Исто така, додаде дека верува дека се направиле за инает и дека, открила, при излегувањето од станот гласно рекле дека не сакале ни ѓубрето да го исфрлат, а камоли да платат некаква штета. Наводно тие си го барале назад депозитот.

„Луѓето немаат срам“

Сепак, најавите на Ивана оставија голем број луѓе во шок, поради што мораа да ја коментираат целата ситуација.

„Брат, реални ли се овие момци“, „Можно ли е?! Не ми се верува какви луѓе постојат“, „И јас имав станари од хорор филм. Паркетите ги кренаа и ги покрија со теписи, имаа мачка, не го исчистија мирисот на комшиите горе. 2500 евра долг за комуналии. По нив се фрли цел мебел, када, тоалет, сменивме се“, „Зошто не го посетиш станот ?“, „Луѓето немаат срам, ова е многу тажно… Се надевам дека успеавте да заштедите нешто со чистење“, напишале под видеото.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK