(Видео) Тупаници и пцовки: сообраќајна кавга заврши во тепачка, во Белград

Видео-Тупаници-и-пцовки-сообраќајна-кавга-заврши-во-тепачка-во.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKКавга во Белград ескалираше во тепачка меѓу двајца учесници во сообраќајот кои освен остри зборови и пцовки, си разменија и тупаници.

Имено, според видео објавено на страната на Инстаграм „moj_beo_grad“_, двајца мажи се расправаат на сред улица, додека други возила се обидуваат да поминат. Прво си упатуваат закани и пцовки а потоа кавгата премина во тепачка.

Физичката пресметка ја спречила жена која случајно се нашла до нив.

Причината за тепачката не е позната, но се претпоставува дека до тоа дошло поради недоразбирање во сообраќајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK