(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Младеноновац: автобус удри во автомобил, има загинати, над 20 лица се повредени

србија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВозачот на патничко возило загина утрово во судир со автобус во близина на Младеновац, а 30 луѓе се донесени во итниот центар, според Танјуг.

Директниот судир на автобусот и теренскиот автомобил се случил околу 5:40 на патот Мали Ватревац – Младеновац до рампата на патарината, а во несреќата учествувале и џип и автобус на линија 493.

View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Повредените Тсе транспортирани во ургентен центар од амбулантни возила и приватни автомобили.

Повеќето патници се со полесни повреди.

Истрагата е во тек.

Министерот за градежништво, транспортот и инфраструктурата Горан Вешиќ во посета на ТВ Прва, истакна дека добил информации дека има сообраќајна несреќа, но дека причината е сè уште непозната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK