(Видео) Пожар на Халкидики, засега не се загрозени населените места

rtetsyr.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПожарите веќе со денови беснеат низ цела Грција, а како што објави порталот „Прототома“, денеска избувнале пожари на Халкидики и Полигирос. На помош на пожарникарите дошле и хеликоптери.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

На терен се вкупно 22 пожарникари, еден хеликоптер и девет возила на итната пожарна служба. Засега пожарот не ги загрозува населените места.

Исто така, голем пожар избувна во близина на Патра на Пелопонез. Нема жртви.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK