(Видео) Пожар избувна во кинескиот трговски центар во Белград, повеќе од 50 пожарникари на терен

Видео-Пожар-избувна-во-кинескиот-трговски-центар-во-Белград-повеќе.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо кинескиот трговски центар лоциран во блок 70 во Нов Белград утринава избувна пожар. Причината за пожарот се уште не е позната, огромен чад го прекрил целиот блок, а на терен излегле повеќе од 50 пожарникари.

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

Ein Beitrag geteilt von SERBIA LIVE – BEOGRAD (@serbialive_beograd)

На местото на настанот се упатени над 50 пожарникари-спасувачи со 13 возила, а интервенцијата е во тек.

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

Ein Beitrag geteilt von SERBIA LIVE – BEOGRAD (@serbialive_beograd)

Според тамошните медиуми на местото на пожарот се слушнала експлозија.

Средината на стариот кинески трговски центар гори како пред две и пол години, кога зградата ја зафати огромен пожар, кој го изгаснаа 63 пожарникари со 22 возила, пренесуваат медиумите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK