(Видео) Инцидент во Белград: Непознат маж нападна работник во Инфо центарот „Прајд“, откако го искрши ЛГТБ знамето

Видео-Инцидент-во-Белград-Непознат-маж-нападна-работник-во-Инфо.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНепознат млад човек физички нападнал чувар во Инфо центарот „Прајд“ во Белград, откако го скршил знамето на виножитото, пишува на страницата на Инстаграм moj_beo_grad.

Според нив, денеска околу 14 часот дошло до инцидент помеѓу работник и непознат маж кој го симнал ЛГБТ знамето поставено над излогот на тој центар.

Откако реагирал обезбедувањето, младиот човек наводно го соборил на земја и почнал да го удира со тупаници по лицето, по што побегнал.

Полицијата и итната помош брзо се одзваа на повикот на координаторот на Инфо Центарот Прајд.

Се е снимено од надзорните камери.

View this post on Instagram

A post shared by MOJ – BEOGRAD (@moj_beo_grad_)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK