(Видео) Aвтомобил излета во публиката на трка во Осиек, има повредени

trka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЧетири лица се повредени и префрлени во Клиничкиот болнички центар Осиек, Хрватска, откако денеска на улична трка на 31. улица Осиек Стрит Рајс во нив удри автомобил.

Според првичните информации автомобилот изгубил контрола, излетал од патеката и удрил во гледачите.

Несреќата се случила веднаш по почетокот на трката.

Двајца од четворицата повредени имаат отворени скршеници на ногата, објави Јутарњи лист.

Повредените седеле во првиот ред на трибината која била поставена веднаш до патеката.

„Еден од возачите изгубил контрола над возилото и удрил во трибината, при што повредил неколку гледачи. Со брзата реакција на лекарскиот тим на сите повредени им е укажана помош и никој не е во животна опасност “, соопшти организаторот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK