(Видео) Автобус во Србија влетал во двор од куќа

Видео-Автобус-во-Србија-влетал-во-двор-од-куќа.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАвтобусот во Србија излегол од патот и влетал во дворот на семејна куќа во Заклопача. Несреќата се случила нешто пред седум часот, а според неофицијални информации, возачот во еден момент изгубил контрола над возилото.

Автобусот ја уништил оградата и завршил веднаш до објектот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Во несреќата е уништен предниот дел од возилото.

Во моментот на несреќата во автобусот немало патници, само возачот, кој бил пренесен во болница. Сè уште не се знае степенот на неговите повреди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK