Уште една сообраќајка кај Младеновац: Се запали автомобил недалеку од местото каде утрово се судрија автобус и автомобил

Policija-Srbija.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНедалеку од местото каде утрово се случи несреќата во која загина Милош Н.(34), по судир меѓу автобус и џип, само неколку часа подоцна се случила уште една сообраќајка.

Според Нова.рс едно возило се запалило и целосно изгорело.

Пожарникарите и полицијата се на терен.

Несреќата се случила во правец од Младеновац кон приклучокот кон автопатот Белград-Ниш.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK