Убиен работник од Украина во Славонски Брод

ф-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо центарот на Славонски Брод во попладневните часови е пронајдено машко тело.

Полициската управа Брод-Посавина соопшти дека е приведено едно лице поврзано со инцидентот.

Се работи за млад градежен работник од Украина. Конфликт се случил во стан во центарот на градот каде што биле сместени работниците (родени во 90-тите).

Полицијата соопшти дека телото на мажот е пронајдено во куќата околу 15:17 часот и дека се води истрага, а потоа и кривична истрага која треба да ги расветли сите околности.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK