Томислав Николиќ имаше сообраќајна несреќа

tomislav-nikolic_1000x0.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Томислав Николиќ, поранешен претседател на Србија и директор на Националниот совет за координација со Руската Федерација и Народна Република Кина, утрово доживеа сообраќајна несреќа.

Несреќата се случила утрово околу 9.15 часот, а Николиќ бил во службеното возило „ауди А8“, пренесува српски „Курир“.

Автомобилот го управувал возачот на Николиќ. Во несреќата нема повредени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK