Телото на Светлана Драгијевиќ на обдукција, соседите се сомневаат на срцев удар

г-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТелото на Светлана Драгијевиќ, мајката на осомничениот за убиството на малата Данка, која денеска почина во Злот, е предадено на Службата за судска медицина на болницата Бор каде ќе биде извршена обдукција.

Имала проблеми со срцето и соседите се сомневаат дека се работи за инфаркт.

Од апсењето на нејзините синови Дејан и Далибор, осомничени за убиство на малата Данка и прикривање на злосторството, а подоцна и на нејзиниот сопруг Драгослав, Светлана живее сама и често се жалела на здравствени проблеми.

Таа самата го погреба својот син Далибор, кој почина во притвор на 7 април.

– Слушнавме дека денеска излегла во населбата да побара помош. Прво влегла во двор, па ја преминала улицата до куќата на другите соседи и успеала само да каже: „дај ми чаша вода, не се чувствувам добро“ и се струполила. Луѓето веднаш повикаа брза помош, но ништо не можеа, изјави еден од жителите на Злот, кој не сакал да ја коментира судбината на Драгијевиќ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK