Српски музичар загина на патот во Обреновац, на него налетал автомобил кој возел во спротивен правец

Српски-музичар-загина-на-патот-во-Обреновац-на-него-налетал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера почина познат музичар. Музичарот Дејан Митровиќ загина вчера вечерта на патот во Обреновац кога на него налетал автомобил управуван од жена.

Како што неофицијално дознаваат медиумите, виолинист загинал во тешка сообраќајна несреќа предизвикана од жена која возела во спротивен правец.

Од силината на ударот Дејан Митровиќ починал на местото на несреќата. Лекарите од итната помош можеле само да констатираат смрт.

Колегите на Дејан го паметат како велемајстор на виолина, а на своите профили на социјалната мрежа Инстаграм се простуваат од него со емотивни пораки:

„Вака те сакам и вака ќе те паметам. Почивај во мир добар пријателе“, напишале дел од колегите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK