Снегот во Хрватска, дожд и грмотевици во Далмација, невреме ќе се прошири и во другите делови на земјата

лч.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо делови од Хрватска врне снег, а Далмација ја зафатија врнежи од дожд и грмежи, кои во текот на денот ќе се прошират и во другите делови на земјата.

Според прогнозата на метеорологот, претежно суво ќе биде во северните делови на копното на Хрватска.

Највисоката прогнозирана температура се движи од 11 до 16 Целзиусови степени, додека на планините ќе биде малку пониска.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK