Силен земјотрес ја погоди Грција

Screenshot-2024-06-12-214148.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 5 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, јавува ЕМСЦ.

Според извештаите, епицентарот бил на 22 километри југо-југоисточно од Лардос, на длабочина од 61 километар.

Засега нема извештаи за евентуални штети или жртви.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK