Седумгодишно момче го касна поскок во Далмација, заврши во болница

zmija-poskok.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во Далмација, во околината на Сплит, седумгодишно момче беше каснато од поскок. За потсетување, поскокот е еден од трите видови отровни змии во Хрватска.

Како што објави хрватски Индекс, поскокот го каснал детето за рака. Момчето е префрлено во КБЦ Сплит, од каде велат дека детето е стабилно, е хоспитализирано и се лекува според правила.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK