Се урна конструкција на рингишпил, повредени 13 деца од кои едно е во животна опасност во Куршумлија

Screenshot-2024-05-08-145434.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо Куршумлија денеска се случила несреќа кога на локалниот саем се урнала конструкцијата на рингишпилот, пренесуваат српските медиуми.

Според написите, повредени се 13 деца, од кои едно потешко.

Станува збор за девојче чиј живот е во опасност и има сериозни повреди на главата и кичмата.

Таа била итно префрлена во КЦ Ниш на Одделот за неврохирургија.

Седум деца се во друга болница каде е во тек понатамошна дијагностика, додека другите деца се полесно повредени, пишуваат тамошните медиуми.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK