Пожар во Белград, горел дел од Министерството за правда

Пожар-во-Белград-горел-дел-од-Министерството-за-правда.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОколу 13 часот и 20 минути било пријавено дека од кујната излегува чад во деловниот простор на петтиот кат од станбено-деловната зграда во Нов Белград, пишува „Блиц“.

Пожарникарите веднаш излегле на терен, каде било констатирано дека од кујната излегува чад во деловниот простор во сопственост на Министерството за правда.

Шест пожарникари го изгаснале пожарот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK