Пожар во Атина: Се запали станбена зграда, пет противпожарни возила на лице место

FotoJet-87.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПожар избувна на високо приземје на станбена зграда во атинската населба Ризуполи. Како што јави грчкиот јавен сервис ЕРТ, на лице место излегле 16 пожарникари со пет возила.

Мобилизирани се и два камиони со скали, доколку е потребно да се евакуираат станарите од горните катови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK