Поради високите температури, на територијата на Србија е на сила портокалов метео аларм

re.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПоради високите температури во цела Србија е на сила портокалов метео аларм што укажува на опасно време.

Републичкиот хидрометеоролошки завод (РХМЗ) предупреди дека силен и долготраен топлотен бран денеска ќе услови максимални температури од 33 до 37 Целзиусови, а од утре до крајот на неделата од 35 до 40 степени.

На подрачјето на Белград максималната температура денеска ќе се движи околу 35 степени, а од утре до крајот на неделата од 37 до 40 Целзиусови степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK