–>

Петгодишно дете се загуби на плажа на Халкидики, дедото заспал на лежалка

momche.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Случајот со петгодишно момче кое се загубило денес на плажата Сивири на Халкидики ги вознемирил капачите.

Како што пишуваат грчките медиуми, луѓето кои биле присутни на плажата забележале дека момчето талка само и изгубено, по што била известена полицијата.

Дури еден час полицајците трагале по роднините на момчето, јавуваат локалните медиуми.

Очевидци раскажуваат дека момчето било на плажата со својот дедо кој во тие мигови се испоставило дека заспал на лежалка.

За среќа, потрагата завршила успешно, но полицијата отворила случај против несовесниот дедо.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK