Пејачка од Бјелина загина во Дубаи: паднала од 24 кат на зграда

Пејачка-од-Бјелина-загина-во-Дубаи-паднала-од-24-кат.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАндријана Лазиќ почина на 28-годишна возраст, додека била на одмор со своите пријатели.

Андријана Лазиќ загина во страшна трагедија која се случи на 10 јануари, кога падна од 24 кат во Дубаи.

Оваа млада пејачка од Бјелина, Република Српска, на 7 јануари со другарките заминала во Дубаи, а три дена подоцна починала, дознава Телеграф.рс.

Андријана била на почетокот на својата пејачка кариера, а пред да тргне на пат снимила две песни кои наскоро требало да бидат објавени.

Андријана Лазиќ е дипломиран правник, вработена во Министерството за внатрешни работи на Република Српска.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK