Нов земјотрес во Црна Гора

zemjotres2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПослаб земјотрес со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала рано утринава ја погоди Црна Гора, јавува Сеизмолошкиот завод на Србија.

Земјотресот е регистриран во 5:22 часот по локално време во близина на Никшиќ.

Земјотресот бил на длабочина од еден километар.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK