Нов силен земјотрес ја погоди Грција: се стресе на Крит

гр-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНов земјотрес со јачина од 3,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди Грција, соопшти EMSC.

Земјотресот е регистриран на Крит, на 62 километри од Ираклион, на длабочина од 16 километри.

Земјотресот е регистриран во 12:37 часот по локално време.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Грција утрово ја погоди силен земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала, по што следеа афтершокови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK