Најмалку едно лице е убиено во масовна тепачка во затвор во Грција

Во-Битола-приведена-скопјанка-барана-со-шест-потерници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо најголемиот затвор во Грција, Коридалос, дошло до тепачка меѓу осуденици, во која животот наводно го загубил најмалку едно лице, а има и повредени.

Како што пишуваат грчките медиуми, дошло до тепачка меѓу затвореници од Албанија, кои се сместени во 4-то одделение, каде се сместени претежно осудените за најтешки кривични дела.

Во овој момент не се знае како дошло до тепачката ниту кој е убиен.

Според неофицијални информации, едно лице е избодено со нож.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK