Исчезнатото 11-годишно девојче од Грција пронајдено мртво: имало убодни рани на вратот

Пронајдени-патниците-од-авионот-што-се-урна-кај-Крит-извлечени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK11-годишната Василики Николопулу, која исчезна во Грција, била пронајдена мртва и избодена со нож во вратот, а роднината на девојчето наводно го признал делото, пренесуваат медиумите во регионот.

Девојчето исчезнало вчера од областа Миртија во Пиргос, а денеска е пронајдено во областа Катарача со убодни рани на вратот.

Исчезнувањето на 11-годишното девојче го пријавила нејзината мајка и издаден бил аларм со предупредување дека се смета дека девојчето е во животна опасност.

Безживотното тело на девојчето е пронајдено денеска, а набрзо во полициска станица бил донесен и вујкото на детето, кој на рочиштето признал дека со својот автомобил го убил детето што го зел прексиноќа.

Службениците за обезбедување на Пиргос на снимката од надзорните камери виделе дека 11-годишната девојка влегла во автомобилот на нејзиниот вујко и дека заедно ја напуштиле Миртија.

Нејзиниот вујко наводно ја прободел со шрафцигер во вратот.

Инаку, според грчките медиуми вујкото и претходно бил обвинет за силување малолетничка.

„Ми рекоа дека нашле мало девојче, одам да видам дали е мојата ќерка“, изјавила мајката за медиумите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK