–>

Хаос на популарна далматинска плажа: жени се степале за лежалки

trogir-hrvatska.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Во Пакоштани се случи вистинска драма во врска со поставувањето и користењето лежалки на плажите и базените.

Според официјално соопштение, јавниот ред и мир на плажата го нарушила 51-годишна жена која вербално, а потоа и физички нападнала 33-годишна жена чија мајка изнајмува лежалки.

Полициската управа на Задар наведува дека причина за конфликтот е расправија за лежалки за плажа.

Поради ова 51-годишната жена заработила обвинителен акт.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK