Драма во Хрватска: мал авион ја промаши пистата и удри во луѓе, има повредени

hvar-avion.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо несреќата што се случи на Хвар, Хрватска, кога помал авион ја промаши пистата, три лица се полесно повредени, јави ХРТ.

Несреќата се случила во Староградско поле, кога авионот ја промашил пистата при слетување и удрил во двајца велосипедисти.

Повредените со хеликоптер се пренесени во сплитската клиничка болница.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK