Драма на планина: Пијан возел моторна санка и удрил во две деца на терени во Влашиќ

Драма-на-планина-Пијан-возел-моторна-санка-и-удрил-во.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Едно дете е повредено синоќа кај Влашиќ откако било удрено од маж со моторна санка додека детето се санкало.

Оваа несреќа е пријавена во МВР на Централно босанскиот кантон, а човекот кој го удрил детето управувал моторна санка на централниот дел на планината Влашиќ, наменета за детско санкање, а возењето со моторни санки не е дозволено, пренесува Српскаинфо.

Полицијата извршила увид на терен. Едно лице е пренесено за укажување на помош.

Се дознава дека очевидците рекле дека мажот ја возел ски-санката додека видливо бил под дејство на алкохол и дека удрил во две деца од кои едното е повредено.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK